Vyhledávání

Kontakt

Tonda Šimurda
Skype: tonda.simurda
ICQ: 592002294

+ 420777949149

to.si5@seznam.cz

O nás

Kynologie mě uchvátila již v dětství, kdy jsem s obdivem poslouchal otcovy historky, které zažil na vojně jako příslušník PS se svými psy a později i jako člen místního ZKO Jablunkov. Ikdyž mě celou tu dobu lákalo pořídit si svého německého ovčáka, podařilo se mi to až v roce 1998, kdy jsem se do té doby věnoval vrcholovému sportu a neměl jsem tak čas na náročný koníček, jakým kynologie bezesporu je.

Později se můj koníček stal mým zaměstnáním a nyní pracuji u Policie ČR ve funkci psovod. Začal jsem u pohraniční policie na Rozvadově, Broumově, později jsem sloužil u výjezdové skupiny v Tachově, pak Dolní Lomné a nyní pracuji u SZKČ  Frýdek - Místek. Za mou krátkou kariéru jsem vycvičil 10 psů, mezi kterýma byli psi hlídkoví, pátrací, specialisté na vyhledávání drog, tak i psi se kterýma jsem se věnoval a stále věnuji sportovní kynologii a to jak NZŘ tak IPO.

Za můj dosavadní největší úspěch považuji výcvik psa jménem Artur Alanex, kterého jsem v dubnu 2009 prodal a který se téhož roku zúčastnil WUSV 2009 v Krefeldu, kde reprezentoval Jižní Koreu.

V mých kynologických začátcích a pozdějším počínání na mě měli největší vliv lidé, se kterými jsem měl tu čest spolupracovat a to s pány Janem Macoszkem, Zbyškem Goreckim, Josefem Tomanem a Theodorem Krajčím. Tito mě toho nejvíce naučili a doposud se držím jejich rad.

Momentálně se věnuji služební feně jménem Nykora (specialista na vyhledávání drog), služebnímu psovi jménem Derik ( hlídkový pes ) a feně jménem Alysha Anmireto Moravia. Po dobu mého působení u kynologie jsem se taky začal věnovat a stále věnuji figurantské práci, kdy jsem odfiguroval několik zkoušek a závodů, jak služebních tak i civilních a jsem držitelem průkazu figuranta 1. výkonnostní třídy.